Postaw Online na League of Legends

Kod promocyjny Opis Typ kodu
Aktywuj
Ubezpieczenie zakładów!
AEGIS

Przeczytaj tutaj:
Cechy zakładów na LoL
Gdzie Obstawiać Zakłady w League of Legends?
Bonusy na zakłady LoL
Obstawianie na League of Legends
Rodzaje zakładów na League of Legends
Total Kills — Popularne Zakłady LoL
Czas Trwania Mapy
Kill Handicap
Ważne informacje o obstawianiu meczów League of Legends
League of Legends: zasady, porady i triki
Turnieje i Pule Nagród League of Legends
Zakłady na League of Legends
Jak Uzyskać Przewagę Podczas Obstawiania w LoL?
Podsumowanie

Cechy zakładów na LoL

Według oficjalnych danych League of Legends jest jedną z najpopularniejszych gier wideo na świecie. Statystyki graczy i widzów najlepiej potwierdzają to stwierdzenie. Powodów tego jest wiele, począwszy od ery League of Legends (nowe gry zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem) po kompetentną pracę z balansem w grze i ulepszeniami (przynajmniej Riot Games czyni ogromy wysiłek).

Deweloperzy systematycznie zmieniają rozgrywki, co podtrzymuje duże zainteresowanie widowni docelowej. Imprezy e-sportowe również odbywają się na najwyższym poziomie.

Prosta grafika, niski próg wejścia przy bardzo wysokim koszcie błędu — o to chodzi w League of Legends.

Cechy zakładów na LoL

Gatunek gier wideo MOBA (arena do rozgrywek online pomiędzy wieloma graczami) jest przeważającym gatunkiem zarówno w e-sporcie, jak i w ogóle w grach komputerowych. Obecnym królem MOBA jest League of Legends (LoL). Inspiracją do niej było Defence of the Ancients z Warcraft III Blizzard Entertainment.

Riot Games zaprosiło Steve’a Fecka (DotA: Allstars Mod) do pomocy w opracowaniu samodzielnego produktu MOBA. Został wybrany do tego zadania, ponieważ wcześniej udało mu się spopularyzować podobny produkt.

LoL to typowa internetowa gra MOBA 5×5 z jasno określonym zadaniem — zburzyć Nexus, główny budynek znajdujący się w bazie przeciwnika. Jak chodzi o rywalizację, w przeciwieństwie do Dota 2, organizatorzy turniejów starają się za wszelką cenę unikać wydarzeń „Best of One”, preferując turnieje i mecze LAN od wydarzeń online.

Gdzie Obstawiać Zakłady w League of Legends?

Każdy sklep bukmacherski, od światowej sławy GGBet po zupełnie nowe firmy w jakiś sposób związane z eSportem, przyjmuje zakłady na League of Legends. Biorąc pod uwagę ogólną popularność tej dyscypliny, ogromne zainteresowanie można zauważyć nie tylko u bukmacherów e-sportowych, ale także u bukmacherów klasycznych. Już sam ten fakt wiele mówi!

Bonusy na zakłady LoL

Poniżej znajdują się najpopularniejsze bonusy za zakłady na LoL. Dodatkowo możesz dowiedzieć się więcej o rodzajach zakładów i rozgrywkach.

Osobliwością League of Legends jest absolutna kontrola dewelopera, Riot Games, nad całą przestrzenią e-sportową. Dzięki temu nie ma problemów z organizacją turniejów ani wypłatami nagród pieniężnych.

Jak chodzi o zakłady, wiele osób uważa, że skoro LoL jest jedną z najpopularniejszych gier wideo, to powinna mieć najszerszą „publiczność” wśród bukmacherów. Tak, generalnie jest to prawda. Wyjątkiem są kraje WNP. W przestrzeni poradzieckiej dominują Dota 2 i CS: GO.

Obstawianie na League of Legends

Obstawianie na League of Legends

W porównaniu z innymi dyscyplinami eSportowymi, ta gra niesie ze sobą znacznie mniejszy element losowy (innymi słowy, na szczęście nie można liczyć). Koszt pomyłki jest tutaj niewybaczalny: meta e-sportu, która obowiązuje przez ostatnie 2-3 lata, predysponuje do pasywnej i niezwykle trafnej strategii — zespoły wolą nie wykonywać gwałtownych ruchów, aby zminimalizować prawdopodobieństwo popełnienia błędu. Ktokolwiek się potknął, najprawdopodobniej już przegrał.

Rodzaje zakładów na League of Legends

Czas przyjrzeć się głównym typom zakładów w League of Legends. Zdecydowana większość meczów w tego typu eSporcie odbywa się w formatach The Best of 3 i Best of 5.

Aby być uczciwym, ta opcja (obstawianie meczów równych drużyn) jest najlepsza. Dlaczego? Dzieje się tak dlatego, że gra jest poddawana dogłębnej analizie, a kursy rzadko dają jasny
obraz tego, co będzie się działo na boisku.

Total Kills — Popularne Zakłady LoL

Ze względu na pasywny cel nastawiony na hodowlę, a także zdobywanie smoków i wież, gracze wolą unikać masowych bitew za wszelką cenę — w grze może nie być nawet 10 fragów. Poza tym nie ma tu okupu, jak w Dota 2, co oznacza, że ​​koszt śmierci stale rośnie z każdą minutą. Radzimy, aby postawić „poniżej” zabitych, zwłaszcza wtedy, kiedy się obstawia koreańskie ekipy, które sprawdzają każdy ruch.

Czas Trwania Mapy

To dużo bardziej skomplikowane niż obstawianie zabójstw. Warto obstawiać czas trwania mapy dopiero po pojawieniu się draftu drużyn, czyli w trybie na żywo. W przeciwnym razie to tylko ruletka. A szczęście jest tutaj najmniej ważnym czynnikiem.

Kill Handicap

Niestety, lepiej unikać tego zakładu. Aby przewidzieć taki wynik, musisz przewidzieć nie tylko prawdopodobny wynik, ale także przebieg gry. I możesz to zrobić krok po kroku, szczegółowo. W przypadku LoL jest to prawie niemożliwe.

Ważne informacje o obstawianiu meczów League of Legends

Ważne informacje o obstawianiu meczów League of LegendsGatunek gier komputerowych MOBA (online multiplayer battle arena) przeważa zarówno w e-sporcie, jak i ogólnie w grach na PC. Fakt bezsporny — dziś królem MOBA jest League of Legends (LoL). Jego powstanie zostało zainspirowane modyfikacją Warcraft III autorstwa Blizzard Entertainment — prezentowanej gry Defense of the Ancients.

Riot Games użyło Steve’a Fecka (DotA: Allstars Mod), aby pomóc w opracowaniu samodzielnego produktu MOBA. Wybór padł na Steve’a z tego powodu, że wcześniej udało mu się spopularyzować podobny produkt.

League of Legends: zasady, porady i triki

W konkurencyjnym wirtualnym środowisku sportowym League of Legends to mecz 5v5, w którym zwycięzcą zostaje drużyna, która zniszczy Nexus wroga. Bazy przeciwników połączone są trzema drogami. To tutaj spotykają się zespoły.

Na każdej drodze stoją:

 • Słudzy (którzy pojawiają się co jakiś czas w każdej bazie) dążą do ataku na fortecę i drużynę przeciwnika. Jeśli gracz zniszczy sługi „ostatnimi ciosami”, otrzyma złotą nagrodę, którą może wydać na zakup niezbędnych towarów. Ponadto za każdego fraga otrzymuje punkty doświadczenia, które pozwalają mu awansować i zdobywać nowe umiejętności.
 • Wieże to konstrukcje stanowiące stacjonarną linię obrony. Służą do ostrzału wrogich jednostek i sług.
 • Inhibitory to struktury na końcu każdej drogi. Jeśli gracz wyeliminuje inhibitora, pojawi się nowy sługa o zwiększonej mocy. Zaatakuje bazę wroga.
 • Strefy dżungli znajdujące się pomiędzy drogami zamieszkują neutralne potwory. Cóż, neutralność oznacza po prostu, że nie popierają żadnej z przeciwnych stron. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby atakowali jednostki w ich strefie dostępu. Robią to z przerażającą regularnością, kierując się chęcią znalezienia złota, punktów doświadczenia i siły.

Każdy gracz kontroluje jedną postać z unikalnymi zdolnościami, efektami, rodzajem obrażeń i statystykami. Biorąc pod uwagę te cechy, gracze i ich postacie odgrywają różne role, aby uzyskać lepszy wynik dla zespołu. Ważne jest to, że każda postać może odgrywać różne role, ale tak czy inaczej, pierwsza rola jest główna, a druga pomocnicza.

LoL wyróżnia następujące role:

 • Czołgi są przeznaczone do walki w zwarciu. Czołgi blokują wrogów, aby ich drużyna mogła rozpocząć walkę. Zadają znaczne obrażenia wrogowi, chronią innych bohaterów w bitwach drużynowych i, jeśli to konieczne, przejmują obrażenia, aby inne jednostki były bezpieczne.
 • Bruisers posiadają kombinację umiejętności obrażeń i walki w zwarciu. Są skuteczniejsze na początku bitwy, ponieważ najpierw eliminują wrogów, a później chronią innych członków drużyny.
 • Wsparcie reprezentowane jest przez postacie, których jedynym celem jest ochrona sojuszników.
 • Zabójcy specjalizują się w zabijaniu wartościowych targetów, ale generalnie łączą w sobie podstawowe cechy każdej roli. Zachowują się jak łowcy, którzy mogą wpływać na różne części mapy.
 • Dżunglerzy to postacie zajmujące pozycje pomiędzy 3 głównymi pasami na mapie (dżungla). Ich celem jest zdobycie jak największej ilości złota i punktów doświadczenia, co pozwoli im na rozpoczęcie gankowania. Pomagają także graczom kontrolować główne obszary mapy.
 • ADC Postacie(Attack Damage Carry) mogą z łatwością zadać kolosalne obrażenia w ciągu kilku sekund. Stąd nazwa, te postacie są przeznaczone do niszczenia jednostek wroga. Są jednak wrażliwe i mogą umrzeć z niewielkimi obrażeniami.
 • Strzelcy i czarodzieje są znani jako nosiciele. Słabi na początku, te postacie stają się niezwykle potężne pod koniec gry. Strzelcy nazywani są AD-Carries (z powodu obrażeń od ataku jakie powodują). Czarodzieje są znani jako AP-carries (moc umiejętności). Zadawane przez nich obrażenia są w dużej mierze spowodowane ich umiejętnościami.

Turnieje i Pule Nagród League of Legends

Jest kilka aspektów League of Legends, które powinieneś także wziąć pod uwagę:

 • położenie na mapie;
 • zakup dóbr;
 • specyficzne postacie nie prowadzone przez graczy (jak Baron Nashor czy The Dragon). Gracze otrzymują specjalne bonusy za ich zniszczenie.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe informacje, łatwo wywnioskować, że LoL to złożona i wieloaspektowa gra. Każdy aspekt jest ważny dla zrozumienia sekretów sukcesu.

Turnieje i Pule Nagród League of Legends

Osoby, które nie grają w LOL, są zawsze zaskoczone turniejami na pełną skalę organizowanymi przez programistów. Gromadzą miliony widzów! Spójrzmy prawdzie w oczy, tylko kilka wydarzeń ma status wystarczająco wysoki, aby można je było zorganizować w Madison Square Garden. Cóż, to tam poprowadzono North American LoL Championship 2015.

Największym turniejem LoL (organizowanym przez Riot Games) były Mistrzostwa Świata 2014, z pulą nagród w wysokości 2,2 miliona dolarów!

Szczegóły i harmonogram turniejów i meczów można znaleźć na stronie internetowej bukmachera lub w Leaguepedii, gdzie wymienione są turnieje, pule nagród, przeciwnicy i ogólne wskaźniki prestiżu.

Zakłady na League of Legends

Każdy portal internetowy oferujący zakłady na wyniki zawodów e-sportowych musi zawierać skład League of Legends. Dla Amerykanów zakłady na stronach e-sportowych fantasy to jedyny legalny sposób zarabiania pieniędzy na e-sporcie. Takim miejscem jest GGBet. Tutaj możesz obstawiać różne wydarzenia eSportowe, w tym turnieje LoL.

Możesz stawiać prawie takie same zakłady na wyniki wydarzeń e-sportowych, jak na piłkę nożną, koszykówkę i inne sporty. Musisz tylko dobrze przewidzieć:

 • przyszłość zwycięzcy turnieju;
 • kto wygra w jednym meczu;
 • ile meczów wygra Drużyna X w danym turnieju;
 • zakłady handicap na wynik serii.

Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych mogą obstawiać tylko za wirtualne pieniądze. Około 7,5 miliona ludzi ogląda mecz w godzinach szczytu każdego dnia, a dziesiątki milionów ogląda go co miesiąc. 27 milionów ludzi oglądało finały mistrzostw świata 2014 na żywo w ESPN i transmisji online; oficjalny film na YouTube ma ponad 3 miliony wyświetleń. Więcej osób oglądało finały Pucharu Świata League of Legends 2014 niż finały NBA 2014 (18 milionów) lub World Series 2014 (23,5 miliona).

Jak Uzyskać Przewagę Podczas Obstawiania w LoL?

Jak Uzyskać Przewagę Podczas Obstawiania w LoL?

Radzimy rozpocząć przygotowania od obejrzenia jednego z wyżej wymienionych etapów finału mistrzostw świata lub innego dowolnego meczu. Na szczęście na twitch.tv jest wiele odpowiednich kanałów. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na takich graczy jak Team Solomid. Jest wiele innych równie wartościowych drużyn i graczy; listę wszystkich drużyn znajdziesz na stronie Leaguepedii.

Granie samemu w League of Legends jest również ważnym elementem przygotowania dla gracza, który specjalizuje się w e-sporcie. Cóż, może grając w to kilka razy, nie pojmiesz w pełni zalet, ale pomoże ci to zwiększyć szanse na poprawną prognozę. Zakłady na zwykłe sporty są takie same — aby dobrze przewidzieć wynik meczu koszykówki lub piłki nożnej, należy samemu pograć, obejrzeć niektóre mecze i zrozumieć istotę tej dyscypliny.

Myśląc o tym procesie, bardzo ważne jest, aby wziąć pod uwagę następujące statystyki:

● zabójstwa / zgony / asysty, a także proporcje zabójstw do śmierci.

● Złoto na minutę i całkowita ilość wydobytego złota.

● Doświadczenie skumulowane w ciągu 1 minuty.

● Liczba creepów i sług wroga zniszczonych podczas gry.

Wszystkie wyżej wymienione wskaźniki są istotnymi aspektami gry. Doświadczenie i złoto zdobyte podczas niszczenia sługów, graczy i pomocników pozwalają na zdobycie większej mocy. Wartość ilości i śmiertelności wynika z oczywistych powodów.

Podczas rozgrywek finału mistrzostw świata komentatorzy regularnie zwracają uwagę na ilość wydobywanego złota i zabójstw, uznając te wartości za fundamentalne w statystykach.

Wszystkie informacje można znaleźć na stronie Riot Games. Poza tym wyniki ostatniego turnieju można znaleźć na Leaguepedii.

Podsumowanie

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o e-sporcie i czerpać z niego korzyści, obstawiając swoich ulubieńców, warto wybrać League of Legends. Nie ma nic nadzwyczajnego w sukcesie tej dyscypliny — to efekt wdrożonej polityki zespołu deweloperskiego. Widownia i wielkość puli nagród rosną co roku.

Po League of Legends nie będzie ci trudno zrozumieć inne gry MOBA i zarabiać na nich. Dota 2, Smite i podobne dyscypliny są oparte na dziesięcioletniej modyfikacji. Owoce tego będziemy zbierać w przyszłości, po wydaniu nowych wersji.